CsAng3L
Bine A-ti Venit Pe CsAng3L
Daca nu aveti cont inregistrati-va!
Pentru mai multe detalii id:cs.arww@yahoo.com

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CsAng3L
Bine A-ti Venit Pe CsAng3L
Daca nu aveti cont inregistrati-va!
Pentru mai multe detalii id:cs.arww@yahoo.com
CsAng3L
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu vad ce scriu pe messenger!

In jos

Nu vad ce scriu pe messenger! Empty Nu vad ce scriu pe messenger!

Mesaj Scris de ShoW Dum Dec 19, 2010 8:30 am



Mi s-a intamplat de atatea ori acest lucru si am salvate instructiunile si comenzile ce trebuiesc date cand se intampla asta pe atatea stickuri/partitii/harduri incat am zis ca trebuie sa ii ajut si pe cei care patesc asta si totodata sa am comenzile la indemana, online, pe blogul meu.

Asadar, pentru cei care patiti ca dintr-o data dupa un restart sa nu mai vedeti ceea ce scrieti in fereastra de yahoo messenger si nici ceea ce primiti de la altcineva (din pacate mesajele offline nu le veti mai putea vedea) aveti mai jos comenzile ce trebuie date in Start – RUN:

regsvr32 jscript.dll apasati OK

apoi din nou, alta comanda :

regsvr32 vbscript.dll

Un restart de messenger si totul va reveni la normal. Nu mai stiu cauza problemei. O stiam, dar fiindca o rezolv usor nu ma mai intereseaza.

Update: Se pare ca mai nou solutia de mai sus nu mai functioneaza, mai ales pentru cei cu Windows 7 si nu numai. Mai jos aveti alta solutie, care se pare ca merge, oferita de catre “aa” – un cititor al blogului meu.

Nu vi s-a întâmplat de multe ori să nu mai vedeți ce scrieți sau ce vi se scrie pe messenger?Mie mi s-a întâmplat și am descoperit că această eroare făcută de Adobe Reader sau Flash Player modifică sau șterge java script-ul de la messenger.Ca să puteți remedia problema este extrem de important să faceți întocmai cum vă spun:
-se deschide din stânga jos,din Start,run-ul(executare) în care se va scrie regedit apoi se dă enter.Se va afișa o fereastră de editare a fișierelor din windows (aveți mare atenție să nu ștergeți fișiere importante)
-se dă click pe
HKEY_CURRENT_USER-Software-Microsoft-Windows-CurrentVersion-Internet Settings ,după care se va șterge folderul Zones cu click dreapta pe el și delete.
Se închide regedit și fără să dați restart la PC,sau să instalați/dezinstalați ceva,deschideți yahoo messenger,unde după cum observați s-a rezolvat problema.
avatar
ShoW
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 137
Data nasterii Data nasterii : 10/03/1993
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : UKRO SECURITY
Status Status : Happy:x
Data de inscriere Data de inscriere : 24/09/2010
Reputatie Reputatie : 7
Puncte Puncte : 23978

http://design-world.forumer.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum